הצטרפו לרשימת החברים שלנו בפייסבוק
הצטרפו לרשימת החברים שלנו באינסטגרם
הורידו את האפליקציה שלנו
חייגו 2369*
כל סוגי הרכבים
במקום אחד!

פורד


היסטורייה על גלגלים-פורד

הזמנים השתנו לבלי הכר מאז הצהיר הנרי פורד, כי כל אזרח יוכל לקבל את מכוניתו בכל צבע ובלבד שיהיה שחור. קונצרן פורד, נוסד בשנת 1903 במישיגן ארצות הברית. התמקדותו של פורד הייתה בייצור מכוניות פשוטות במטרה להביאן לכל בית ולכל דורש. הפרמטרים של אמינות ומחיר היו בראש מעייניו, בעיקר בכדי שיוכל לעמוד בכלל הראשון שהציב לעצמו. מתוקף היותו המהנדס הראשי, ורצונו העז לדבוק בכללים שגיבש, פורד נפרד משותפיו, ורכש את יתרת השליטה בחברה.

קונצרן Ford ניצב כיום במקום הרביעי בעולם מבחינת היקף מכירות, כאשר הקבוצה כוללת את המותגים: מאזדה, מרקורי ולינקולן. שווי השוק הנוכחי של החברה עומד על כ- 45 מיליארד דולר. המכונית המשפיעה ביותר מאז ועד עצם היום הזה היא כמובן Ford Model T. שנים רבות היא החזיקה כשיאנית המכירות העולמית ובסך הכל יוצרו למעלה מ- 15מיליון מכוניות באותן שנים.

Ford בישראל משווקת על ידי חברת "דלק רכב" בבעלותו של איש העסקים יצחק תשובה ובניהולו של גיל אגמון. החברה מציעה מספר דגמים עם ייעודים שונים, כאשר המוכרים ביותר לציבור הרחב הם ה"פוקוס" וה"מונדאו" הוותיקות. השוק הישראלי, הנשלט ברובו על ידי חברות הליסינג האימתניות, משרת בצורה נאמנה את חברת פורד, כאשר מכירות שתי האחרונות, ניצבות בגאון בחלק העליון של הרשימה יחד עם אחיותיהן לבית "דלק", אלו הן המאזדות שלוש ושש. רכבי פורד בישראל, נחשבים לסולידיים ואמינים. ידוע כי הם משרתים את בעליהם באופן שאינו משתמע לשתי פנים, אך מובילות עיצובית וטכנולוגית, מעולם לא היו הכלים החזקים של הקבוצה. היתרונות של רכבים אלו הפכו אותם לרבי מכר בארץ, כאשר מלבד שוק הליסינג, צרכנים פרטיים ובייחוד משפחות ממעמד הביניים מעלים את הביקוש ומגדילים את נתח השוק של הקבוצה בישראל ללמעלה מעשרים אחוז.

Ford קטעה את השושלת המשפחתית מספר פעמים, כאשר בראש הארגון הנוכחי עומד כיום מר אלן מוליילי. פורד נמצאת בימים אלו בתקופה מצוינת, והקונצרן עסוק כיום בפיתוחים טכנולוגיים נרחבים, בין אם מדובר ברכבים היברידיים או במכונית החשמלית. פורד משקיעה הון עתק בנושאים ירוקים ומפתחת את נושא תאי הדלק (הידרוג'ן). על אף השקעותיה בתחומי איכות הסביבה ושמירה על כדור הארץ, פורד מעורבת בצורה ניכרת בתחום מרוצי הספורט, בעיקר באפיק המנועים. החברה רואה בתחום הספורט המוטורי קרש קפיצה משמעותי ללב הצרכנים והמיין סטרים, ולכן דואגת לשמר את יתרונותיה בתחום ולהפגין ביצועים חדשות לבקרים.

על כל פנים, בפעם הבאה שתיכנסו לעוד פורד "פוקוס" משעממת, זכרו שמדובר במסורת רבת שנים ובחברה שלקחה את עולם הרכב צעד גדול לפנים.

 

 


מעוניין למכור רכב
מעוניין למכור רכב
בעל רכב, מעוניין למכור רכב? אם כן, עומדות לרשותך מגוון פלטפורמות בהן ניתן לעשות זאת. (להמשך המאמר לחץ על התמונה)
רכבים מיד ראשונה
רכבים מיד ראשונה
רכישת רכבים מיד ראשונה היא חשובה עבור אנשים רבים... (להמשך המאמר לחץ על התמונה)
קניית רכב
קניית רכב
קניית רכב זה אירוע חשוב ומסתכם בקבלת ההחלטה הנכונה ... (להמשך המאמר לחץ על התמונה)
רכב מליסינג
רכב מליסינג
קניית רכב מליסינג - לנסוע כל הדרך אל האושר... (להמשך המאמר לחץ על התמונה)
טרייד אין לרכב
טרייד אין לרכב
קניית רכב בטרייד-אין כל היתרונות והסיבות... (להמשך המאמר לחץ על התמונה)
מימון לרכב
מימון לרכב
מימון לרכב - לנהוג היום לשלם מחר.. (להמשך המאמר לחץ על התמונה)
בדיקת רכב
בדיקת רכב
בדיקת רכב בטרם רכישת רכב חדש.. (להמשך המאמר לחץ על התמונה)
טסט לרכב
טסט לרכב
טסט לרכב: בדיקה שנתית במכון הרישוי.... (להמשך המאמר לחץ על התמונה)
טיפים לקניית רכב
טיפים לקניית רכב
טיפים לקניית רכב (להמשך המאמר לחץ על התמונה)
השכרת רכב
השכרת רכב
המדריך המלא להשכרת רכב... (להמשך המאמר לחץ על התמונה)
רכבים מובילים
רכבים מובילים
למידע נוסף על הרכבים המובילים לחץ על התמונה
סוכנויות רכב
סוכנויות רכב
ישנן סוכנויות רכב רבות. כיצד לבחור בנכונה? למידע נוסף לחץ על התמונה